w

POLICJANCI Z OSTROWCA PRZYPOMINAJĄ O OBOWIĄZKU ODŚNIEŻANIA AUT

Fatalne warunki drogowe dają znać o sobie. Dlatego też policjanci apelują, aby przed wyjazdem w drogę usnąć z pojazdu zalegający lód bądź śnieg. Kierujący ma obowiązek oczyścić z pojazdu nie tylko zaśnieżone światła i tablice rejestracyjne, ale także zaśnieżone szyby, lusterko i dach.

W związku z opadami śniegu ostrowieccy policjanci przypominają o obowiązku dokładnego odśnieżania samochodów przed wyjazdem w drogę. Niemal każdej zimy obserwując drogi możemy się przekonać, że wielu kierowców zapomina, że odśnieżenie auta to ich obowiązek. Zdarza się tak, że kierowcy mając oszronione szyby poruszają się z wydrapaną szczeliną przez co mają ograniczoną widoczność. Mundurowi apelują do kierowców, aby pamiętali, że warstwa śniegu na dachu, czy z szyby pokryte lodem zagrażają nie tylko samym kierującym
i pasażerom takich pojazdów, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego. Dlatego też bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych. Warto poświęcić kilka minut na dokładne odśnieżenie swojego samochodu.

Zgodnie z prawem o ruchu drogowym, pojazd uczestniczący w ruchu drogowym ma być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę, zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania, sygnalizacji i oświetlenia drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu.

Apelujemy do mieszkańców naszego powiatu, aby przed wyjazdem w drogę wyszli z mieszkania kilka minut wcześniej i użyli skrobaczki do szyb oraz miotełki do odśnieżenia samochodu!

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

20-latek znieważył funkcjonariuszy policji, trafi pod sąd!

Ostrowiec Świętokrzyski dołącza do grona miast, w których wykorzystuje się odnawialne źródła energii!