w

20-latek znieważył funkcjonariuszy policji, trafi pod sąd!

W miniony weekend w ręce ostrowieckich policjantów wpadło 2 kierujących, którzy zdecydowali się przemierzać drogę na tak zwanym ,,podwójnym gazie”. Ponadto mundurowi zatrzymali uprawnienia 2 kierowcom, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h.

W miniony piątek, kilka minut przed północą dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Magonie doszło do zdarzenia drogowego. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kiedy podróżował swoim samochodem po terenie gminy Bodzechów zauważył, jak jadący z naprzeciwka pojazd marki Honda zjechał nagle z drogi i uderzył w ogrodzenie pobliskiej posesji. Zgłaszający natychmiast zatrzymał się, aby udzielić wspólnie z podróżującym kolegą poszkodowanemu pomocy. Po chwili, w trakcie rozmowy świadkowie zdarzenia zorientowali się, że prawdopodobnie kierujący japońskim autem jest nietrzeźwy. Mężczyzna był wobec nich agresywny i próbował zbiec z miejsca zdarzenia. Ostatecznie został zatrzymany przez właściciela posesji, któremu uszkodził ogrodzenie po czym został przekazany w ręce policjantów z ostrowieckiej drogówki. Kierującym okazał się 20-letni mieszkaniec gminy Bodzechów. Badanie stanu trzeźwości wskazało, że wsiadł za kierownicę swojego auta mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie prowadzonych czynności nieodpowiedzialny 20-latek znieważył funkcjonariuszy policji. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty jazdy w stanie nietrzeźwości i znieważenia policjantów. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Drugi z mężczyzn wpadł w ręce ostrowieckich policjantów następnego dnia kilka minut przed godzinną 12.00 w miejscowości Lemierze. Kierujący volkswagenem poruszał się całą szerokością jezdni, co też zwróciło uwagę mundurowych. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami.

Dodatkowo w czasie ostatniego weekendu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 2 osobom uprawnienia do kierowania za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Rekordzistką okazała się 49-letnia mieszkanka naszego miasta. Kobieta w miniony piątek w miejscowości Sudół poruszała się pojazdem marki Ford z prędkością 113 km/h. W obydwu przypadkach kontrola zakończyła się zatrzymaniem dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami mechanicznymi i nałożeniem mandatu połączonego z punktami karnymi.

Apelujemy do kierowców o jazdę zgodnie z przepisami ruchu drogowego oraz obowiązującymi znakami.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Oszuści wypytują o oszczędności i proszą o ich pożyczenie od mieszkańców Kunowa i Bodzechowa!

POLICJANCI Z OSTROWCA PRZYPOMINAJĄ O OBOWIĄZKU ODŚNIEŻANIA AUT