w

Ostrowiec Świętokrzyski dołącza do grona miast, w których wykorzystuje się odnawialne źródła energii!

Ostrowiec Świętokrzyski dołącza do grona miast, w których wykorzystuje się odnawialne źródła energii. Panele fotowoltaiczne montowane są na dachach ostrowieckich jednostek, a ostrowczanie mogą liczyć na dopłaty do montażu takich instalacji na dachach domów jednorodzinnych.

Od 2018 roku nowa hala targowa zasilana jest energią słoneczną, a od końca 2019 roku oszczędności dzięki panelom czerpie Publiczne Przedszkole Nr 7. Tylko w 2020 roku dzięki instalacji fotowoltaicznej opłata za energię elektryczną została zmniejszona trzykrotnie. Emisja CO2 do atmosfery została zredukowana o 2100 kg, co można przeliczyć na 220 posadzonych drzew.

– Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w mieście ma poprawić stan i jednocześnie jakość życia naszych mieszkańców. Z fotowoltaiki korzysta częściowo Targowisko Miejskie, PP nr 7 oraz od niedawna Publiczna Szkoła Nr 3, która zyskała nowoczesną instalację z konkursu ekologicznego „Pokażą Wam jak o środowisko dbam”. W planach mamy też montaż podobnych instalacji na kolejnych obiektach. To wymóg czasu i źródło oszczędności – uważa prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Ekologia to jeden z naszych priorytetów. Jako samorząd edukujemy, wdrażamy proekologiczne rozwiązania oraz wspieramy naszych mieszkańców stosownymi dotacjami.

POLICJANCI Z OSTROWCA PRZYPOMINAJĄ O OBOWIĄZKU ODŚNIEŻANIA AUT

Posiadał blisko 20 litrów wyrobów spirytusowych! Grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności!