w

24-latek znęcał się fizycznie i psychicznie nad partnerką!

Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie 24-latek podejrzany o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad swoją partnerką. Taką decyzję podjął w środę skarżyski sąd. Wcześniej policjanci skorzystali z nowych uprawnień i nałożyli na mężczyznę zakaz zbliżania się do miejsca zamieszkania pokrzywdzonej.

W drugiej połowie stycznia do skarżyskiej komendy policji zgłosiła się 31-letnia mieszkanka miasta, która zawiadomiła, że jej 24-letni partner od pewnego czasu znęca się nad nią fizycznie i psychicznie. Kobieta miała obrażenia świadczące o pobiciu i korzystała z pomocy lekarskiej. Sprawca przemocy wyprowadził się z jej mieszkania dwa dni wcześniej. Mundurowi przyjęli zawiadomienie i natychmiast zajęli się sprawą. Już na wstępie skorzystali z nowych uprawnień. Nałożyli na mężczyznę zakaz zbliżania się do miejsca zamieszkania pokrzywdzonej. Materiał dowodowy zebrany w sprawie wysoce uprawdopodobnił negatywne zachowania 24-latka, który skutecznie unikał kontaktu ze stróżami prawa. W poniedziałek został zatrzymany po tym, jak zgłosił się do komendy po odbiór dokumentów dotyczących nałożonego zakazu.

Wczoraj sprawca przemocy usłyszał zarzut i stanął przed obliczem prokuratora. Skierował on do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania. Skarżyski sąd przychylił się do wniosku i najbliższe dwa miesiące 24-latek spędzi za kratkami. Za popełnienie tego rodzaju przestępstwa grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z nowymi przepisami policjanci mogą zastosować wobec sprawców przemocy środki w postaci nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia oraz zakazu zbliżania się do wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia na okres 14 dni. Termin ten może zostać sądownie przedłużony jeśli wystąpią ku temu przesłanki, a ofiara przemocy zwróci się o to do sądu.

Opr. JG

źródło: KPP w Skarżysku – Kamienne

Ostrowiec Świętokrzyski po raz kolejny zagra z WOŚP

ODNOWIONY KORYTARZ W THM