w

Ostrowiec Świętokrzyski po raz kolejny zagra z WOŚP

Już w najbliższą niedzielę na ostrowieckie ulice wyjdzie ponad 170 wolontariuszy kwestujących na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Odbędą się wirtualne koncerty, wirtualne licytacje i „Światełko do Nieba” oglądane z balkonów.

– Nasze miasto od wielu laty wspiera akcję Jurka Owsiaka – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Serdecznie dziękuję radnemu Dariuszowi Czupryńskiemu za zaangażowanie i za to, że zaraża swą pasją coraz młodszych ostrowczan. Dzięki temu jedyną rzeczą, która się mnoży jest dobro, którym się dzielimy. Dziękuję wszystkim, którzy wspierają WOŚP. W szpitalach na różnej aparaturze medycznej widnieje serduszko – znak WOŚP. To jest wymierna pomoc. Jako miasto w tym roku przekazujemy na licytację zdjęcie Ostrowieckiego Browaru Kultury, czyli naszej sztandarowej inwestycji, która została wyróżniona jako Modernizacja XXI wieku. Jego autorem jest Tomasz Nasiadek, twórca o wyjątkowej wrażliwości, wyczuciu światła i koloru. Będzie też pyszny tort do wylicytowania.

– Od wielu lat włączamy się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówi starosta ostrowiecki Marzena Dębniak. – Ta pomoc do nas wraca. W ciągu ostatnich dwóch lat fundacja WOŚP przekazała ostrowieckiemu szpitalowi sprzęt za ponad 670 tysięcy złotych. Szkoda tylko, że WOŚP wyręcza Państwo w zakupie tych rzeczy, które powinny być odgórnie zabezpieczone. Jako Powiat przekazujemy na licytację obraz autorstwa nieżyjącego już Krzysztofa Cioka. Także dziękuję Dariuszowi Czupryńskiemu za zaangażowanie. WOŚP w Ostrowcu jest utożsamiana z naszym radnym

– Ostrowiecki Browar Kultury włącza się w organizację finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy- mówi dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Jacek Kowalczyk. – Postaramy się zapewnić wydarzenia muzyczne, które z przyczyn pandemii będą transmitowane online. O godzinie 20 wystrzeli światełko do nieba. Zachęcam do oglądania pokazu fajerwerków z okien i balkonów.

Każdy wolontariusz będzie miał ze sobą identyfikator z wyraźnym zdjęciem, a także puszkę. Na puszce muszą być widoczne plomby, wszystkie oznaczenia graficzne. Puszki w tym roku są zabezpieczone folią, aby nie przemokły. Każda puszka i identyfikator wolontariusza, powinny mieć taki sam numer.

– Zbiórka odbywać się będzie tylko w miejscach publicznych. Dobra wiadomość jest taka, że dzień finału jest niedzielą handlową, więc wolontariusze mogą stać przy sklepach, galeriach, punktach handlowych. Będzie ich można spotkać w stałych miejscach kwesty czyli w okolicach kościołów, stacji benzynowych, przed szpitalem, na targowisku miejskim- mówi Dariusz Czupryński, szef sztabu WOŚP w Ostrowcu. – 25 lat szefowania sztabowi zobowiązuje, ale pomaganie ma się we krwi. Raduje mnie to jak widzę już trzecie pokolenie wolontariuszy, gdy słyszę, że sprzęt zakupiony dzięki WOŚP uratował komuś życie lub zdrowie. W tym roku z powodu pandemii na ulicach będzie mniej wolontariuszy, ale gramy dalej. Ostrowiec wspiera WOŚP. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy nam pomagają i wspierają te piękna akcję. W tym roku bawimy się przed monitorami. Ta impreza online będzie bardzo fajna i bezpieczna.

W tym roku wolontariusze rozliczać będą zebrane pieniądze w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 na osiedlu Ogrody. Sztab będzie czynny od godziny 12 do 17.Tym razem zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

31-latek próbował zatrzeć ślady, podpalając mieszkanie!

24-latek znęcał się fizycznie i psychicznie nad partnerką!