w

Mężczyzna podróżował motorowerem marki Romet w Ostrowcu mając ponad 2 promile alkoholu!

W miniony weekend policjanci z ostrowieckiej komendy ujawnili na drogach naszego powiatu 2 nietrzeźwych kierujących oraz jednego kierowcę, który złamał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ponadto mundurowi zatrzymali uprawnienia 2 kierującym, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h.

W ciągu minionego weekendu ostrowieccy policjanci na terenie naszego powiatu zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. Jako pierwszy w ręce mundurowych w miniony piątek w samo południe „wpadł” 52-letni mieszkaniec gminy Kunów. Mężczyzna podróżował motorowerem marki Romet ul. Długą w Ostrowcu Świętokrzyskim mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Tego samego dnia późnym wieczorem 24-letni kierujący pojazdem marki Fiat spowodował kolizję drogową na skrzyżowaniu ul. Kraszewskiego i Krasińskiego. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że ostrowczanin odważył się wsiąść za „kółko” swojego auta nie mając uprawnień do kierowania. Ponadto badanie stanu trzeźwości wskazało u niego ponad pół promila alkoholu w organizmie. Wczoraj z kolei policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen. Jak się okazało siedzący za kierownicą 38-letni ostrowczanin naruszył sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Dodatkowo w czasie ostatniego weekendu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 2 osobom uprawnienia do kierowania za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Rekordzistą okazał się 18-letni mieszkaniec gminy Bałtów, który w minioną sobotę w miejscowości Rudka Bałtowska poruszał się pojazdem marki Volkswagen z prędkością 108 km/h.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Ostrowieccy policjanci sprawdzają przestrzeganie obostrzeń sanitarnych w sklepach i nie tylko!

TRAGICZNY W SKUTKACH POŻAR KOTŁOWNI PRZY UL. IŁŻECKIEJ!