w

Ostrowieccy policjanci sprawdzają przestrzeganie obostrzeń sanitarnych w sklepach i nie tylko!

Od kilku dni ostrowieccy policjanci sprawdzają przestrzeganie obostrzeń sanitarnych w sklepach wielkopowierzchniowych, na targowisku miejskim oraz innych punktach. Mundurowi zwracają uwagę między innymi na respektowanie obowiązku zasłaniania ust i nosa, przestrzeganiu dystansu społecznego a także prawidłowym umieszczeniu informacji o maksymalnej ilości klientów w danej placówce handlowej.

W okresie przedświątecznym sklepy wielkopowierzchniowe może odwiedzić większa ilość osób dlatego też na terenie naszego miasta prowadzone są wspólne działania policjantów i pracowników inspekcji sanitarnej. Kontrole prowadzone są dla naszego wspólnego dobra i mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się niewidocznego dla nas wirusa. Podczas służby policjanci zwracają uwagę między innymi na respektowanie obowiązku zasłaniania ust i nosa, przestrzeganiu dystansu społecznego a także sprawdzają czy przy wejściu do obiektu handlowego umieszczona jest informacja o maksymalnej ilości klientów w sklepie, a także czy podejmowane są środki zapewniające przestrzeganie ograniczenia liczby osób robiących zakupy. Przypominamy, że w placówkach handlowych obowiązuje limit klientów: w sklepach do 100 m² – 1 osoba na 10 m², w sklepach powyżej 100 m² – 1 osoba na 15 m². Przez cały czas jest obowiązek zakrywania ust i nosa oraz noszenia przez klientów podczas zakupu towarów lub usług rękawiczek jednorazowych lub stosowania środków do dezynfekcji rąk. Istnieje również obowiązek umieszczenia informacji o maksymalnej ilości klientów w sklepie oraz podejmowanie środków zapewniających jego przestrzeganie. Należy pamiętać także o obowiązujących „godzinach dla seniorów”.  Z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego mogą działać także wyciągi narciarskie i wypożyczalnie sprzętu, które również są przedmiotem kontroli .

Pamiętajmy, że to od nas wszystkich zależy, czy wirus rozprzestrzeni się na większą ilość osób powodując zagrożenie dla życia i zdrowia naszych rodzin.

Opr.EW

Źródło: KPP Ostrowiec Św.

Nie stosował się od obowiązku zasłaniania nost i ust, teraz dostanie karę za niepłacenie alimentów!

Mężczyzna podróżował motorowerem marki Romet w Ostrowcu mając ponad 2 promile alkoholu!