w

Wjechał do przydrożnego rowu, po wyjściu z auta oddalał się z miejsca zdarzenia

Policjantem jest się przez całą dobę, co potwierdza postawa Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy, który w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Badanie wykazało w organizmie mężczyzny ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto wczoraj w ręce ostrowieckich mundurowych wpadł podróżujący na podwójnym gazie 25-letni kierowca osobowego opla. Dodatkowo stróże prawa zatrzymali jedno prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym.

W minioną sobotę kilka minut przed godziną 20.00 dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał informację, iż w miejscowości Szwarszowice doszło do zdarzenia drogowego. Z relacji zgłaszającego wynikało, że pojazd marki KIA wjechał do przydrożnego rowu, a jego kierujący po wyjściu miał oddalić się z miejsca zdarzenia. Po otrzymaniu tej informacji mundurowi natychmiast podjęli interwencję. Na miejscu okazało się, że świadkiem całego zajścia był podróżujący w czasie wolnym od służby Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim kom. Dominik Kowalski. Widząc całe zdarzenie zatrzymał się, aby udzielić pomocy kierującemu. Jednakże mężczyzna oświadczył, że nic mu się nie stało i nie potrzebuje pomocy. Tłumaczył się, że w trakcie jazdy kiedy chciał zasunąć szybę zagapił się i jego pojazd wpadł w poślizg. W pewnym momencie mężczyzna zaczął oddalać się z miejsca zdarzenia. Kom. Dominik Kowalski przeczuwając, że kierujący koreańskim pojazdem nie powiedział mu całej prawdy, postanowił podążyć za mężczyzną, aby dokładnie rozpytać go o stan zdrowia i okoliczności zajścia. Po krótkiej chwili w trakcie rozmowy policjant potwierdził swoje przypuszczenia. Okazało się, że prawdziwym powodem zachowania 56-latka był wypity przez niego alkohol. Badanie trzeźwości wykazało, że mieszkaniec gminy Waśniów miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Drugi z nieodpowiedzialnych kierujących wpadł w ręce ostrowieckich mundurowych wczoraj na ul. Iłżeckiej. Okazał się nim 24-letni kierowca pojazdu marki Opel. Mężczyzna wsiadł za kółko swojego pojazdu mając blisko dwa promile alkoholu organizmie. Obaj nietrzeźwi kierujący utracili już swoje prawa jazdy. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilku letni zakaz kierowania pojazdami.

Ponadto wczoraj 27-letni mieszkaniec gminy Waśniów straciło swoje prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. W miejscowości Sarnia Zwola poruszał się pojazdem marki Audi z prędkością 143km/h.

Apelujemy do kierowców o jazdę zgodnie z przepisami ruchu drogowego oraz obowiązującymi znakami.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

NIETRZEŹWY KIEROWCA SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ NA UL. CHRZANOWSKIEGO

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja podziękowały za lata pracy kolejnemu pracownikowi