w

Park Miejski w jesiennym wydaniu

Ostrowiec Świętokrzyski to niezwykle zielone miasto. Największą zieloną enklawą jest zlokalizowany w centrum miasta Park Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Położony poniżej Rynku w kwartale, który zamykają ulice A. Mickiewicza, H. Sienkiewicza, Aleja 3 Maja, a od południa wały Rzeki Kamiennej, to miejsce które przyciąga ostrowczan o każdej porze roku. Pięknie zaaranżowana zieleń oraz różne strefy aktywności umożliwiają spacery i relaks przy różnej pogodzie. Szczególnie pięknie to miejsce prezentuje się w lecie, ale jesienna aura nadaje mu niepowtarzalny klimat, który podkreślają zadbane, wykoszone alejki i przemyślane strefy różnorodnej, kolorowej roślinności.

– Przyjezdni są zachwyceni tym, jak bardzo zielonym miastem jest Ostrowiec Świętokrzyski. Przemyślane strefy miejskiej zieleni to zasługa związanych z miastem architektów, którzy w XX wieku rozpoczęli konsekwentne nasadzenia drzew wzdłuż głównych ciągów miejskich, a także na nowo powstających osiedlach. Tradycje te są pieczołowicie kontynuowane i dzisiaj, co doceniają sami mieszkańcy, chętnie spędzając czas na skwerach i placach. Jednakże wspaniałą wizytówką miasta jest położony w centrum Park Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, o który szczególnie dbamy – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Piękne utrzymanie tej przestrzeni to zasługa załogi Zakładu Usług Miejskich kierowana przez dyrektora Łukasza Dybca oraz czujne oko kierownik referatu Zieleni MIejskiej Mileny Gawąd – Korony. Należą się im słowa uznania – dodaje prezydent.

Ostatnio przeprowadzone wykoszenia w poszczególnych częściach te zielonej wyspy oraz bieżące porządki, w tym sprzątanie spadających liści, realizowane są przez ZUM w ramach bieżącego utrzymania Parku.

– Pracownicy Zakładu Usług Miejskich z dużą starannością dbają o estetykę Parku Miejskiego. Satysfakcję dają nam chętnie odwiedzjący to miejsce ostrowczanie – mówi dyrektor ZUM Łukasz Dybiec.

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja podziękowały za lata pracy kolejnemu pracownikowi

Krzemienna domknie budowę ciągu ulic zbiorczych w północnej części Ostrowca Świętokrzyskiego