w

Krzemienna domknie budowę ciągu ulic zbiorczych w północnej części Ostrowca Świętokrzyskiego

Dobra pogoda sprzyja pracom prowadzonym na ostrowieckich drogach. Szczególnie imponująco prezentuje się inwestycja prowadzona na ulicy Krzemiennej. Droga ta to ostatni etap budowy ciągu ulic zbiorczych, który powstaje już od ponad 15 lat. Jako pierwszy wybudowano odcinek składający się z trzech ulic Grzybowej, Granicznej i Kraszewskiego. Po kilku latach uśpienia inwestycji w tej części miasta prezydent Jarosław Górczyński podjął decyzję o kontynuacji budowy i tak mieszkańcy zyskali odnowioną ulicę Rzeczki, przebudowane skrzyżowania z ulicą Iłżecką i Siennieńską oraz pierwszy odcinek ulicy Krzemiennej. Teraz powstaje ostatni etap, który połączy ten ciąg z ulicami Bałtowską i  Samsonowicza.

– Obecnie budowana droga to ostatni odcinek ulicy Krzemiennej, ale także ciągu ulic zbiorczych w północnej części miasta. Ta komfortowa arteria z pełną infrastrukturą w postaci zieleńców, chodników, a przede wszystkim ścieżek rowerowych to dobra wizytówka Ostrowca Świętokrzyskiego. To świadectwo tego jak ważny jest dla nas codzienny komfort ostrowczan – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Dziękuję wykonawcy za dobre tempo prac oraz jakość wykonania. Cieszę się, że te słowa uznania należą się ostrowieckiej firmie, która starując w przetargach już kilkakrotnie dobrze się spisała budując ostrowieckie drogi.

– Obecnie pracownicy układają kostkę betonową na chodnikach. Trwają prace związane z budową konstrukcji pod jezdnie dróg serwisowych, kładziona jest warstwa podbudowy zasadniczej z asfaltobetonu na jezdni głównej oraz warstwa wiążąca na ścieżce rowerowej – mówi prezes firmy Drogbud Radosław Malec. – Pogoda nam sprzyja więc szybko uwijamy się z pracą. Jednak wiele zadań musi zostać wykonanych na wiosnę. Chodzi tu przede wszystkim o nakładkę ścieralną oraz oznakowanie poziome, które jest chemoutwardzalne i potrzebuje odpowiednich temperatur.

Przypomnijmy, że „Budowa drogi gminnej na przedłużeniu ul. Rzeczki – Etap II – od ul. Jerzego Milewskiego do skrzyżowania z ul. Bałtowską i Jana Samsonowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim obejmie wykonanie 1120 mb drogi, na przedłużeniu ul. Rzeczki, na odcinku od ul. Milewskiego do Jana Samsonowicza. Powstaje jezdnia bitumiczna, chodniki z kostki betonowej oddzielone od jezdni zieleńcami, kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne na całym odcinku od ul. Milewskiego do ul. Jana Samsonowicza. Ponadto wykonane zostaną drogi dojazdowe, zjazdy na posesje oraz 5szt. zatok autobusowych, ale także ścieżka rowerowa.

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlane „DROGBUD” Malec Radosław. Wartość robót opiewa na kwotę 7.121.822,79 zł, a termin realizacji zaplanowano do 09.04.2021r.

Park Miejski w jesiennym wydaniu

Ostrowiec Świętokrzyski na V Świętokrzyskim Forum Gospodarczym