w

50-latek z gminy Waśniów prowadził pojazd na „podwójnym gazie”!

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 50-latek prowadząc seata stwarzał duże zagrożenie na drodze, miał blisko półtora promila alkoholu w swoim organizmie. Ponadto podczas kontroli wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.

Wczoraj przed godziną 8:00 w miejscowości Garbacz, mundurowi z ostrowieckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Seat. W trakcie rozmowy funkcjonariusze poczuli od kierującego woń alkoholu. Po chwili okazało się, że 50-latek z gminy Waśniów prowadził pojazd na „podwójnym gazie”. Badanie alkomatem wykazało, że miał on blisko półtora promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że kierowca seata nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień. Grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 2.

Po raz kolejny policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierującego, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Podczas manewru cofania uderzył w ogrodzenie!

Prezydent Jarosław Górczyński z absolutorium. „2019 to był dobry rok”