w

Podczas manewru cofania uderzył w ogrodzenie!

Spostrzegawczość i szybka reakcja będących po służbie policjantów z ostrowieckiej drogówki zakończyła niebezpieczną jazdę pijanego kierowcy. 41-letni ostrowczanin, kierując oplem miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna niebawem odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Ponadto w ciągu minionego weekendu dwóch kierowców utraciło swoje prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym.

W minioną niedzielę popołudniu brakiem rozsądku wykazał się 41-letni ostrowczanin. Na ul. Czystej w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrzymali go będący po służbie dwaj funkcjonariusze ostrowieckiej drogówki. Policjanci widząc jak kierujący pojazdem marki Opel podczas manewru cofania uderzył w ogrodzenie, nabrali podejrzeń co do stanu jego trzeźwości. Funkcjonariusze uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę i wezwali wsparcie.  Badanie alkomatem wykazało, że 41-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz nieodpowiedzialnemu mężczyźnie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilku letni zakaz kierowania pojazdami.

Ponadto w trakcie weekendu policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali uprawnienia dwóm kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Jako pierwszy w minioną sobotę w miejscowości Rudka Bałtowska do kontroli drogowej zatrzymany został kierujący toyotą. Miernik prędkości wskazał, że kierowca osobówki na ograniczeniu prędkości do 50 km/h miał 115 km/h. Z kolei wczoraj w godzinach porannych mocniej na pedał gazu w miejscowości Czajęcice nacisnął 25-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego. Podróżował on swoją skodą z prędkością 106 km/h.

Opr.EW

Źródło: KPP Ostrowcu Świętokrzyskim

OSTROWIEC ŚW. – KOLIZJA SAMOCHODU OSOBOWEGO Z ROWEREM PRZY UL. WSPÓLNEJ!

50-latek z gminy Waśniów prowadził pojazd na „podwójnym gazie”!