w

POLICYJNY ROWERZYŚCI CZUWAJĄ NAD BEZPIECZEŃSTWEM

Zmniejszenie obostrzeń, poprawa pogody i zbliżające się lato sprawiło, że na ulicach pojawia się coraz więcej rowerzystów. Wśród nich na ścieżki wyjechali także ci umundurowani. Kieleccy policjanci, wykorzystując jednoślady patrolują parki, skwery i trudno dostępne miejsca, by tam czuwać nad bezpieczeństwem.

Jak co roku, w okresie wiosenno-letnim na drogach pojawia się bardzo wielu rowerzystów. Ci, którzy nie korzystają z jednośladów zazwyczaj wybierają spacery i piesze wędrówki. By zapewnić bezpieczeństwo i jednym i drugim, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach rozpoczęli służby w patrolach rowerowych.

Taka forma jest bardzo skuteczna w zapewnianiu bezpieczeństwa w miejscach trudno dostępnych. Pozwala szybciej dotrzeć w miejsca gromadzenia się młodzieży, niemonitorowane ścieżki oraz rejon torowisk. Funkcjonariusze pełniący służby w patrolach rowerowych są w pełni wyposażeni w niezbędne środki przymusu bezpośredniego i łączności, co daje im możliwość podejmowania każdego rodzaju interwencji.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach


Parking na ulicy Sienkiewicza zamiast schronu

KOLEJNE NARKOTYKOWE ZATRZYMANIE W OSTROWCU! 26 LATEK MIAŁ 70 GRAMÓW SUSZU ROŚLINNEGO!