w

Prezydent Jarosław Górczyński zapowiada olbrzymi pakiet inwestycyjny: Ogłosimy osiemnaście przetargów o wartości ponad 53 mln złotych!

Osiemnaście przetargów ogłoszonych w najbliższych dniach przez Gminę Ostrowiec, na kwotę około 53 milionów złotych, stanowi kolejny element samorządowego programu „Bezpiecznik Ostrowca Świętokrzyskiego”. Szczegóły planowanych inwestycji podczas specjalnej konferencji wyjawił prezydent miasta Jarosław Górczyński.

– Pakiet blisko dwudziestu przetargów ma za zadanie zmniejszyć skutki spowolnienia gospodarczego spowodowanego pandemią koronawirusa- mówił prezydent Jarosław Górczyński. Dzięki tym zadaniom nie tylko poprawi się komfort życia naszym mieszkańcom, ale wykonamy kolejny krok w zmianie oblicza Ostrowca Świętokrzyskiego. Ta propozycja inwestycyjna świetnie wpisuje się w realizowane przez nas hasło „Ostrowiec od Nowa” i już zrealizowane przedsięwzięcia.

Ostrowiec Świętokrzyski zdecydował się na realizacje dużego programu inwestycyjnego mimo tego, że jak i inne samorządy odczuwa spadek wpływu z podatków lokalnych. Kwota za miesiąc kwiecień do analogicznego okresu sprzed roku wyniosła 2 mln. 390 tys. złotych.

– Mimo tej sytuacji zdecydowaliśmy się przyjąć inny scenariusz – wyjaśnia prezydent Jarosław Górczyński. Zamiast hamować inwestycje i szukać oszczędności zdecydowaliśmy się na realizację blisko dwudziestu zadań inwestycyjnych z różnych dziedzin życia. Stąd też stawiamy na infrastrukturę drogową, budownictwo mieszkaniowe, edukację, kulturę i rekreację. Dlatego też ogłosimy olbrzymi pakiet inwestycyjny, na które składa się 18 zadań.

Zdaniem prezydenta zaproponowanie dużego pakietu inwestycyjnego pozwoli ograniczyć skutki bezrobocia wywołanego spowolnieniem gospodarczym w wyniku pandemii koronawirusa, a przez to dać pracę lokalnym firmom w charakterze głównych wykonawców, bądź podwykonawców. Samorząd liczy też na uzyskanie konkurencyjnych cen w ogłoszonych przetargach, wykorzystując okres, gdy inni hamują z inwestycjami.

– Pakiet inwestycyjny świetnie wpisuje się w nasz „Bezpiecznik Ostrowca Świętokrzyskiego” , który w wielu elementach wyróżnia się spośród propozycji zaproponowanych przez inne samorządy- akcentuje prezydent. Przypomnę tylko chociażby o wodzie za 1 metr sześcienny dla wszystkich mieszkańców, czy zwolnieniu z podatku od nieruchomości dla ostrowieckich mikroprzedsiębiorstw.

Jak podkreśla prezydent Jarosław Gorczyński cały pakiet inwestycyjny był konsultowany z różnymi środowiskami i jest efektem wynikającym z wsłuchiwania się w oczekiwania społeczne.

– Sposób w jaki prowadziliśmy politykę finansową w tej i poprzedniej kadencji samorządu, pozwala nam dziś na konkretne działania- dodaje prezydent miasta.  Wszystkie planowane przetargi winny zostać ogłoszone do dnia 29 maja br.

Według wstępnych szacunków na planowane do wydania w ramach 53 milionowego pakietu inwestycyjnego blisko połowa stanowią środki własne gminy.

Ruszyły pierwsze zajęcia „Biegam Bo Lubię”

PILNE: Interwencja w jednej z wsi pod Ostrowcem, głód, cierpienie i niewola małych zwierząt uwiązanych na ekstremalnie krótkich łańcuchach!