w

Ruszyły pierwsze zajęcia „Biegam Bo Lubię”

We wtorek 12 maja w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się pierwsze w tym roku zajęcia w ramach ogólnopolskiego programu „Biegam Bo Lubię”. W związku z zagrożeniem epidemicznym zajęcia musiały się odbywać z zachowaniem specjalnych rygorów bezpieczeństwa.

Uczestnicy zajęć zostali podzieleni na 6-osobowe grupy. Dzięki zatrudnieniu przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji trzech trenerów możliwe było stworzenie aż trzech takich grup. Uczestnicy zajęć zobowiązani są do zachowywania dystansu, nie tylko między wymienionymi grupami (co najmniej 100 metrów), ale również w ramach ćwiczeń wykonywanych w każdej z grup (2 metry między ćwiczącymi). Kontakt fizyczny został ograniczony do minimum, dlatego program zajęć nie zawiera m.in. ćwiczeń w parach. Zachowywane są zasady higieny, a uczestnicy przebierają się i kąpią w domu. Obostrzenia te nie zniechęciły jednak ostrowczan do udziału w zajęciach „Biegam Bo Lubię”. Długo wyczekiwany start sezonu (początkowo miał zostać zainaugurowany miesiąc wcześniej) spowodował, że nie było problemu z frekwencją, a listy w poszczególnych grupach szybko zapełniły się spragnionymi ruchem na świeżym powietrzu amatorami biegania.

Pierwsze zajęcia upłynęły pod znakiem sprawności ogólnej. To niezbędny element treningu, który sprawia, że ciało szybciej dostosowuje się do otaczających je warunków. Sprawniejszy organizm zdecydowanie lepiej znosi trudy wysiłku związanego z bieganiem, ale również pozwala na wypracowanie większej ekonomiki poszczególnych ruchów, a to z kolei poprawia technikę biegu.

Zajęcia w Ostrowcu Świętokrzyskim odbywają się w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin (ul. Gościniec) w każdy wtorek i czwartek (godz. 18.30) oraz w niedzielę (godz. 9.30). Udział w zajęciach jest bezpłatny, a prowadzą je wykwalifikowani instruktorzy lekkiej atletyki – Izabela Komar, Katarzyna Tkaczyk-Tofil i Krzysztof Sidowski. Program zajęć jest dostosowany do uczestników i nastawiony na osoby o różnym poziomie zaawansowania, głównie na osoby początkujące.

Marihuana znaleziona w maskotce!

Prezydent Jarosław Górczyński zapowiada olbrzymi pakiet inwestycyjny: Ogłosimy osiemnaście przetargów o wartości ponad 53 mln złotych!