w

PILNE: Interwencja w jednej z wsi pod Ostrowcem, głód, cierpienie i niewola małych zwierząt uwiązanych na ekstremalnie krótkich łańcuchach!

Jak informuje pogotowie dla zwierząt: „Nasza wczorajsza interwencja w jednej z wsi pod Ostrowcem Świętokrzyskim wraz z Pionkowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Głód, cierpienie i niewola małych zwierząt uwiązanych na ekstremalnie krótkich łańcuchach, długości nawet 30 – 40 centymetrów. Uwięzi były tak krótkie, że niektóre psy nie były w stanie się wyprostować, nie mogły wejść do budy, odpocząć. Łańcuchy wręcz je przyduszały. Wokół brak dostępu do wody, brak pożywienia. Szczeniak i dorosłe psy – wszystkie skrajnie wychudzone, w dotyku czuć wyraźnie kręgosłup, kości żeber i guzy biodrowe. Kolejnych dni w tym miejscu i w takich warunkach zwierzęta mogły nie przeżyć. Z uwagi na zagrożenie życia musiały być natychmiast odebrane. Potrzebujemy pomocy w ratowaniu tych zwierząt.

https://www.facebook.com/SpottedOstrowiec/videos/623096294952231/

Prezydent Jarosław Górczyński zapowiada olbrzymi pakiet inwestycyjny: Ogłosimy osiemnaście przetargów o wartości ponad 53 mln złotych!

29 kierujących nie stosowało się dopuszczalnej prędkości! Rekordzista jechał 122 km/h!