w

29 kierujących nie stosowało się dopuszczalnej prędkości! Rekordzista jechał 122 km/h!

W miniony czwartek policjanci ostrowieckiej drogówki przeprowadzili działania w ramach ogólnopolskiej akcji „Kaskadowy pomiar prędkości”. Na „celowniku” mundurowych byli kierowcy zbyt mocno naciskający pedał gazu. Stróże prawa zatrzymali 29 kierujących, którzy nie stosowali się do dopuszczalnych prędkości.

Wczoraj tj. 14 maja br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim na drogach powiatu ostrowieckiego prowadzili wzmożone działania kontrolne w ramach akcji pod kryptonimem „Kaskadowy Pomiar Prędkości”. Głównym celem przeprowadzonych działań było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

Podczas czwartkowej akcji, mundurowi skontrolowali łącznie 48 pojazdów i ujawnili 29 kierujących, którzy nie stosowali się do dopuszczalnych prędkości. Rekordzistą okazał się 23-letni mieszkanice Ostrowca Świętokrzyskiego, który podróżował w terenie zabudowanym w miejscowości Grójec pojazdem marki Toyota z prędkością 122 km/h. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.

Przypominamy!

Kierujący, który przekroczy prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawa jazdy na 3 miesiące.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

PILNE: Interwencja w jednej z wsi pod Ostrowcem, głód, cierpienie i niewola małych zwierząt uwiązanych na ekstremalnie krótkich łańcuchach!

Pacjent z oddziału kardiologii w ostrowieckim szpitalu zakażony koronawirusem!