w

OSTROWIECCY POLICJANCI APELUJĄ O ROZWAGĘ

Już wkrótce Dzień Wszystkich Świętych. Jest to czas kiedy odwiedzamy groby bliskich i wyjeżdżamy na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze, aby je uprzątnąć, postawić świeże kwiaty i pomodlić się. Jednakże jest to okres, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie paść ofiarą przestępców.

Kierując się troską o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu apelujemy do wszystkich o zachowanie szczególnej uwagi podczas przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych. Wzmożony ruch widać jest już na ulicach, w sklepach i na cmentarzach. Aby w ferworze przygotowań i pośpiechu nie paść ofiarą przestępstwa, warto pamiętać o kilka zasadach bezpieczeństwa. Przede wszystkim wybierając się na cmentarze nie zabieramy ze sobą większych kwot pieniędzy, biżuterii czy wartościowych dokumentów. Jeśli już ktoś zdecyduje się jednak na zabranie ze sobą takich przedmiotów czy pieniędzy, nie trzymamy ich w łatwo dostępnej torebce, czy saszetce. W trakcie zajęć porządkowych, nie pozostawiajmy ich także bez opieki. Na terenie cmentarzy „kieszonkowcy” obserwują takie osoby i nawet krótka chwila wystarczy, aby stać się ofiarą takiej sytuacji. Również warto pamiętać, aby w samochodach w miejscach widocznych nie pozostawiać wartościowych przedmiotów, gdyż może to sprowokować sprawców do dokonania włamania do pojazdów. Pamiętajmy, aby wyjeżdżając z domu, mieszkania, zadbać o odpowiednie jego zabezpieczenie. Wychodząc sprawdźmy, czy wszystkie okna i drzwi są zamknięte, kurki z gazem zakręcone i wyłączone piecyki elektryczne. Warto również poprosić zaufanego sąsiada, by zwrócił uwagę na nasz dom czy mieszkanie. W razie zauważenia czegoś niepokojącego, natychmiast nas o tym powiadomił. Unikajmy samotnego chodzenia na cmentarz po zmroku. Wybierając się tam z dziećmi lub starszymi osobami cierpiącymi na zaburzenia pamięci, pilnujmy, by zbytnio się nie oddalały, pamiętajmy, że w tłumie łatwo się zagubić. W takim przypadku pomoże umieszczona w ubraniu kartka z numerem telefonu do rodziny zagubionej osoby. 

    Mamy nadzieję, że przedstawione rady i wskazówki spowodują, iż to ważne dla wielu z nas święto przeminie w sposób bezpieczny.  Opr.EWŹródło:KPP Ostrowiec Świętokrzyski

    ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU W OKRESIE DNIA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

    GROZI MU DO 10 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI. WARTOŚĆ STRAT WYCENIONO NA 20 ZŁ.