w

WSPÓLNE DZIAŁANIA KIELECKICH I OSTROWIECKICH POLICJANTÓW

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wspólnie z ostrowieckimi funkcjonariuszami zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 52 i 58 lat. Stróże prawa w trakcie wykonywanych czynności na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego zabezpieczyli przy młodszym z mężczyzn broń palną wraz z amunicją, na którą nie posiadał pozwolenia. Ponadto prowadził on pojazd marki Audi wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi. Natomiast przy 58-latku funkcjonariusze ujawnili ponad 45 gramów amfetaminy. Dodatkowo w czasie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zabezpieczyli należącą do niego gotówkę w kwocie ponad 15 000 złotych oraz elektroniczną wagę i młynek.

W minioną sobotę tj. 7 października br. policjanci z  Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wspólnie z ostrowieckimi funkcjonariuszami zatrzymali 52 i 58 -latka. Z ustaleń kieleckich stróżów prawa wynikało, iż starszy z mężczyzn na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego może trudnić się narkotykowym procederem. Przypuszczenia funkcjonariuszy okazały się trafne. Bowiem w trakcie wspólnie pełnionej służby około godziny 15.30 na jednej z ostrowieckich ulic zatrzymali oni do kontroli drogowej pojazd marki Audi. Za kierownicą niemieckiego auta znajdował się 52- letni mieszkaniec miasta, natomiast z tyłu na miejscu pasażera siedział 58-latek. W trakcie przeszukania starszego z mężczyzn stróże prawa ujawnili przy nim ponad 45 gramów białego proszku, wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina. Ponadto w toku dalszych czynności zabezpieczyli jeszcze w jego mieszkaniu gotówkę w kwocie ponad 15 000 złotych oraz elektroniczną wagę i młynek. Z kolei przeszukanie mieszkania należącego do 52-latka pozwoliło na zabezpieczenie broni palnej wraz z amunicją, na którą ostrowczanin nie posiada pozwolenia. Dodatkowo w trakcie interwencji wyszło na jaw, że nie powinien on w ogóle wsiadać za kierownicę pojazdu, ponieważ posiada orzeczony przez sąd zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi.

Dzisiaj obydwaj mężczyźni zostali doprowadzeni do ostrowieckiej prokuratury, gdzie tłumaczyli się ze swojego zachowania. Teraz 52-latkowi za nielegalne posiadanie broni i amunicji oraz jazdę wbrew orzeczonemu zakazowi sądowemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei jego starszemu koledze za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi  kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Opr.EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

NIETRZEŹWY ROWERZYSTA UKARANY MANDATEM W WYSOKOŚCI 2500 ZŁOTYCH

25-LATEK ODPOWIE ZA JAZDĘ W STANIE NIETRZEŹWOŚCI