w

25-LATEK ODPOWIE ZA JAZDĘ W STANIE NIETRZEŹWOŚCI

Blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 25-latek, który w minioną sobotę podróżował pojazdem marki Toyota ulicami Ostrowca Świętokrzyskiego. Teraz mieszkaniec naszego miasta nie uniknie odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwo. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami.

W minioną sobotę tj. 7 października br. policjanci z Wydziału Ruchu drogowego ostrowieckiej komendy zatrzymali 25-latka. Do zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 23.00 na jednej z ulic w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wtedy to dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał informację, że pod jeden z lokali gastronomicznych podjechał prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z ostrowieckiej drogówki, którzy zastali zaparkowany pojazd marki Toyota. W trakcie kontroli funkcjonariusze wyczuli od siedzącego za “kółkiem” japońskiego auta silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że 25-letni ostrowczanin wsiadł za kierownicę toyoty mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił już swoje prawo jazdy.

Za to przestępstwo może mu grozić kara do 2 lat pobawienia wolności, kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.   

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

WSPÓLNE DZIAŁANIA KIELECKICH I OSTROWIECKICH POLICJANTÓW

OSTROWIECCY KRYMINALNI ZATRZYMALI POSZUKIWANĄ ZA UCHYLANIE SIĘ OD OBOWIĄZKU ALIMENTACJI