w

NIETRZEŹWY NA MOTOROWERZE. MIAŁ PONAD PÓŁ PROMILA

Kierowanie motorowerem pod wpływem alkoholu powoduje także śmiertelne zagrożenie na drogach. Choć to oczywiste, to łamiących ten przepis na drogach powiatu ostrowieckiego nie brakuje. Wczoraj policjanci z ostrowieckiej drogówki wyeliminowali z dalszej jazdy 60-latka, który kierował tego typu jednośladem mając ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy pełnili służbę na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Około godziny 5.30 mundurowi na ul. 11-ego Listopada zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. W toku wykonywanych czynności okazało się, że był on nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u kierującego jednośladem ponad pół promila alkoholu w organizmie. Teraz 60-letniemu mieszkańcowi gminy Bodzechów grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Ponadto może otrzymać nawet kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Zgodnie z art. 178a Kodeksu Karnego § 1: Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Do pojazdów mechanicznych zaliczamy również motorowery czy quady!

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim


48-LATEK ODPOWIE ZA ZNIEWAŻENIE FUNKCJONARIUSZY POLICJI

NIETRZEŹWY ROWERZYSTA UKARANY MANDATEM W WYSOKOŚCI 2500 ZŁOTYCH