w

Ponad 350 osób uczestniczyło w wakacyjnym konkursie „Twoja kropla krwi, otwiera życia drzwi”

Ponad 350 osób uczestniczyło w wakacyjnym konkursie „Twoja kropla krwi, otwiera życia drzwi”, którego organizatorem był Oddział Rejonowy PCK w Ostrowcu Świętokrzyskim, przy współudziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Placówki Terenowej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Idea konkursu zrodziła się z uwagi na to, iż wakacje to okres nasilenia kolizji drogowych, a tym samym czas, w którym jest duże zapotrzebowanie na krew.  Niestety, krwiodawcy także odpoczywają na urlopach i braki krwi są mocno odczuwalne. Dlatego też, ostrowiecki PCK w okresie lipca i sierpnia prowadzi akcję promocji idei honorowego krwiodawstwa, zachęca do oddawania krwi i nagradza tych, którzy chcą się zaangażować. Konkurs ma też na celu pozyskanie jak najwięcej tego bezcennego leku.

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym odbyło się wręczenie nagród krwiodawcom, którzy uczestniczyli w konkursie i wypełnili kupony.

W sumie nagrody otrzymało 30 osób. Dla 20 z nich, upominki ufundowała Gmina Ostrowiec Świętokrzyski, a 10 osób zostało wyróżnionych przez Powiat Ostrowiecki.

W podsumowaniu konkursu uczestniczyli wicestarosta ostrowiecki, Andrzej Jabłoński, wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Artur Łakomiec, przewodniczący Rady Powiatu, Mariusz Pasternak, członek zarządu Agnieszka Rogalińska.

Spotkanie otworzył prezes ostrowieckiego oddziału, Stanisław Fiolik, który podziękował uczestnikom za odpowiedź na konkurs i zaznaczył, że rokrocznie jest ich więcej, co jest równoznaczne z tym, że krwi również jest więcej. To zaś jest idea konkursu.

Z kolei wicestarosta Andrzej Jabłoński zaznaczył, że Starostwo po raz pierwszy włącza się w tę formę propagowania idei oddawania krwi, która przecież jest lekiem bezcennym, a jej przeznaczanie osobom nieznanym, jest aktem niezwykłej empatii, ale już dzisiaj deklaruję, że z pewnością w kolejnych latach będziemy się starać w podobnej formie uczestniczyć w konkursie, mówił A. Jabłoński.

Agnieszka Rogalińska dziękując krwiodawcom za udział w konkursie zaznaczyła, że na krew czeka także matka dwójki dzieci, która zmaga się z bardzo ciężką chorobą krwi. Obecnie przebywa w jednym z kieleckich szpitali, gdzie jest poddawana leczeniu. Radna zaapelowała o rozpowszechnienie tej informacji wśród krwiodawców i osób, które mogą pomóc. Każda bowiem kropla krwi jest bezcenna.

OSTROWIECCY DZIELNICOWI RADZĄ, JAK ZABEZPIECZYĆ OGRÓDKI DZIAŁKOWE NA JESIEŃ I ZIMĘ

W Zespole Szkół Nr 2, 25 uczniów szkół ponadpodstawowych oddawało dzisiaj krew