w

OSTROWIECCY DZIELNICOWI RADZĄ, JAK ZABEZPIECZYĆ OGRÓDKI DZIAŁKOWE NA JESIEŃ I ZIMĘ

Sezon działkowy dobiega końca. Niestety w okresie jesienno-zimowym na terenach ogródków działkowych mogą pojawić się nieproszeni goście – złodzieje, a także wandale. W związku z tym ostrowieccy dzielnicowi przypominają właścicielom o zachowaniu ostrożności i właściwym zabezpieczeniu mienia.

Właściciele ogródków działkowych przeprowadzają ostatnie w tym roku prace porządkowe na terenie swoich posesji. Dlatego też dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, aby ustrzec działkowiczów przed włamaniami, a przynajmniej ograniczyć ryzyko poniesienia szkód, odwiedzają ich i edukują na temat odpowiedniego zabezpieczenia przez nich domków letniskowych. Pamiętajmy, że o bezpieczeństwo warto dbać także wspólnie z sąsiadami. Wzajemnie zwracajmy uwagę na osoby nieznajome, które chodzą po terenie działek. Jeżeli zauważymy nieznany nam pojazd, który parkuje w okolicy, postarajmy się zapamiętać jego numer rejestracyjny i markę. Warto też pozostawać ze sobą w kontakcie, dlatego wymieńmy się z sąsiadami swoim numerem telefonu.

Niekiedy zdarza się, że szkody wyrządzone przez „niechcianych gości” mogą okazać się większe niż tylko skradzione mienie. Często sprawcy dostają się do wnętrza pomieszczenia po wcześniejszym wybiciu szyby, wyważeniu okna czy wyłamaniu zamka w drzwiach. Pamiętajmy o zamykaniu kłódek i zamków altanek, pomieszczeń na narzędzia oraz okien w budynkach. Podczas doraźnych kontroli naszych działek, sprawdzajmy stan ich zabezpieczenia. W przypadku kiedy stwierdzimy, że posiadane przez nas zabezpieczenia mogą być niewystarczające postarajmy się zamontować dodatkowe. Zadbajmy o to, żeby na widoku nie pozostawały żadne przedmioty, które można sprzedać na skupach złomu, a drogi sprzęt jak kosiarki, piły, czy też urządzenia elektroniczne zabierzmy z terenu działki. Wartościowe przedmioty lepiej przechowywać w dobrze zabezpieczonym pomieszczeniu. Opuszczając na zimę altankę, warto też odciąć dopływ energii elektrycznej i wodę.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

STRACIŁA 50 TYS. MYŚLĄC, ŻE POMAGA CÓRCE ZA POMOCĄ KOMUNIKATORA

Ponad 350 osób uczestniczyło w wakacyjnym konkursie „Twoja kropla krwi, otwiera życia drzwi”