w

Oszuści przełamują zabezpieczenia kont na portalach społecznościowych

Po raz kolejny przestrzegamy przed nową i coraz bardziej powszechną metodą działania oszustów. Sprawcy przełamują zabezpieczenia kont na portalach społecznościowych, wybierają jedną lub kilka osób z grona znajomych i proszą o pożyczkę.

W miniony piątek tj. 8 września br. właśnie w ten sposób dokonano przestępstwa na szkodę 70-letniego mieszkańca gminy Kunów. Jak wynika z relacji zgłaszającego, dzień wcześniej nieznany sprawca włamał się na jego konto społecznościowe, po czym wysłał do jego kilku znajomych prośbę o pożyczkę pieniędzy. Niestety jedna znajoma seniora dała wiarę oszustowi i przesyłała mu pieniądze w kwocie 87 złotych.

Zwracamy się z apelem – zanim przekażemy komukolwiek pieniądze, upewnijmy się, że za prośbą o pomoc finansową nie kryje się próba oszustwa! Warto osobiście spotkać się ze znajomym lub zadzwonić i porozmawiać, czy naprawdę potrzebne są mu pieniądze. Pilnujmy swoich haseł dostępowych i pamiętajmy, aby wprowadzone hasła nie były możliwe do odszyfrowania przez osoby nieupoważnione. Dla bezpieczeństwa co kilka miesięcy zmieniajmy je. Nie otwierajmy też maili od nieznanych nam nadawców, a co najważniejsze zawartych w nich załączników.

Opr. EW

68-LETNIA KOBIETA PADŁA OFIARĄ OSZUSTWA „NA PRACOWNIKA BANKU”

XI Zjazd Absolwentów Chreptowicza