w

Z BLISKO 3 PROMILAMI PRZEWOZIŁ 2-LETNIEGO SYNA

Policjanci z ostrowieckiej komendy zatrzymali nietrzeźwego 25-latka. Mieszkaniec gminy Sienno kierował pojazdem marki Ford mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto w trakcie czynności wyszło na jaw, że nie posiada on uprawnień do kierowania. Dodatkowo stróże prawa ustalili, że 25-latek przewoził w swoim aucie 2-letniego syna bez fotelika, a razem nimi podróżowała nietrzeźwa 25-latka. Teraz o dalszym losie mieszkańca gminy Sienno zadecyduje sąd.

Mimo wielu apeli oraz licznych działań prewencyjno-kontrolnych w dalszym ciągu odnotowujemy przypadki skrajnej nieodpowiedzialności wśród kierujących. Wczoraj kilka minut przed godziną 17 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że przed jeden z lokali gastronomicznych w Ostrowcu Świętokrzyskim podjechał prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący fordem. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z ostrowieckiej drogówki. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości wskazanego w zgłoszeniu mężczyzny. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec gminy Sienno. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Nie było to jedyne jego przewinienie. Bowiem stróże prawa ustalili, że nie posiada on uprawnień do kierowania. Dodatkowo w trakcie czynności wyszło na jaw, że 25-latek przewoził w swoim aucie na tylnej kanapie 2-letniego syna bez fotelika oraz nietrzeźwą 25-latkę. Dziecko całe i zdrowe zostało przekazane pod opiekę rodzinie.

Teraz o dalszym losie mieszkańca gminy Sienno zadecyduje sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwi grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Opr. EW

Źródło:KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

ODPOWIE ZA KRADZIEŻ ZŁOTEGO ŁAŃCUSZKA

CHCIAŁA ZAROBIĆ NA KRYPTOWALUTACH, A STRACIŁA PONAD 100 000 ZŁOTYCH