w

Ostrowczanin podróżował swoim pojazdem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. 43 latek kierował francuskim autem.

Wczoraj policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego ostrowieckiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Peugeot. Jak się okazało, za kierownicą francuskiego auta znajdował się nietrzeźwy 43-latek. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz ze swojego zachowania nieodpowiedzialny kierujący będzie tłumaczył się przed sądem.

Wczoraj około godziny 14.00 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w kierunku ul. Szymanowskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim porusza się pojazd marki Peugeot. Jak wynikało z relacji zgłaszającego, siedzący za kierownicą mężczyzna prawdopodobnie ma być pod wpływem alkoholu. Po chwili policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego ostrowieckiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego francuskim autem, którym okazał się 43-latek. Ostrowczanin podróżował swoim pojazdem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, jak ustalili stróże prawa, nie posiadał on uprawnień do kierowania.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Apelujemy do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadomiły Policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich, którzy nie reagują w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialne za zagrożenie, jakie stanowi pijany kierowca na drodze.

Zatrzymali ukrywającą się kobietę, poszukiwana była za kradzież z włamaniem!

Dokonał kradzieży w drogerii na 650 zł. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.