w

Dokonał kradzieży w drogerii na 650 zł. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy ustalili 36-letniego sprawcę kradzieży. Mężczyzna dopuścił się dwukrotnie kradzieży artykułów kosmetycznych w jednej z ostrowieckich drogerii. Do zdarzeń doszło na przestrzeni grudnia ubiegłego roku i stycznia tego roku. Łącznie strat zostały wycenione na kwotę blisko 650 złotych. Funkcjonariusze podsumowali działalność mężczyzny, co umożliwiło przedstawienie mu zarzutu o przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy ustalili sprawcę kradzieży. 36-letni ostrowczanin, na przestrzeni grudnia ubiegłego roku i stycznia tego roku dwukrotnie odwiedził jedną z ostrowieckich drogerii, gdzie dokonał kradzieży. Nieuczciwy klient zabierał ze sobą zawsze towar o stosunkowo niskiej wartości, co powodowało iż czyny te kwalifikowane były jako wykroczenia. Łupem złodzieja padły różnego rodzaju artykuły kosmetyczne. Łącznie straty, które spowodował sprawca, oszacowane zostały na kwotę blisko 650 złotych. Funkcjonariuszezajmujący się tymi sprawami połączyli działaniamężczyznyw czyn ciągły, co umożliwiło przedstawienie 36-latkowi zarzutu o przestępstwo, do którego się przyznał.

Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Ostrowczanin podróżował swoim pojazdem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. 43 latek kierował francuskim autem.

36-latka wyciągneła nietrzeźwemu kierowcy kluczyki ze stacyjki. Obywatelskie ujęcie…