w

Podejrzany o trzykrotne dokonanie kradzieży elektronarzędzi został zatrzymany. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności!

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy ustalili i zatrzymali 38-letniego sprawcę kradzieży. Mieszkaniec powiatu starachowickiego podejrzany jest o trzykrotne dokonanie kradzieży między innymi elektronarzędzi oraz metalowych elementów. Wartość strat została zsumowana i oszacowana przez pokrzywdzonego na kwotę ponad 950 złotych. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut przestępstwa, do którego się przyznał. Teraz za popełniony czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy postanowili zweryfikować posiadane informacje na temat kradzieży. Jak wynikało z ustaleń stróżów prawa, 38-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego w ciągu kilku ostatnich miesięcy miał odwiedzić jedną z posesji znajdującej się na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Mężczyzna wykorzystując fakt nieobecności właściciela działki, dokonał tam trzykrotnie kradzieży mienia. Jego łupem padły między innymi elektronarzędzia oraz metalowe elementy. Łącznie wartość strat pokrzywdzony wycenił na kwotę 950 złotych. Wczoraj mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do ostrowieckiej komendy. Funkcjonariusze na podstawie zebranego materiału dowodowego połączyli wszystkie jego kradzieże w jeden czyn ciągły, przedstawiając mu zarzut kradzieży o przestępstwo. 38-latek przyznał się do popełnionych czynów. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia.

Teraz 38-letniemu mieszkańcowi powiatu starachowickiemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim  

STRACIŁA 33 TYS. ZŁOTYCH! PADŁA OFIARĄ OSZUSTWA NA „PRACOWNIKA BANKU”

30 -LATEK W RĘKACH OSTROWIECKICH KRYMINALNYCH. ZA JAZDĘ W STANIE NIETRZEŹWOŚCI!