w

Ostrowczanka porysowała pojazd marki Opel. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowickiej komendy zatrzymali 65-latkę. Ostrowczanka podejrzana jest o porysowanie powłoki lakierniczej pojazdu marki Opel. Wartość start pokrzywdzony wycenił na kwotę 1500 złotych. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w połowie listopada na jednej z ulic w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak wynikało z relacji pokrzywdzonego, nieustalony wówczas sprawca dokonał porysowania powłoki lakierniczej zaparkowanego przed posesją pojazdu marki Opel. Wartość start została wyceniona na kwotę 1500 złotych.

Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy. Ich drobiazgowa praca doprowadziła do ustalenia sprawcy uszkodzenia, którym okazała się 65-letnia ostrowcznka. Jeszcze tego samego dnia kobieta usłyszała zarzuty, do których się przyznała. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem. Za uszkodzenie mienia grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. EW

Od stycznia powiat ostrowiecki uruchamia 38 linii autobusowych!

Świąteczna choinka rozbłysła na rynku w Ostrowcu