w

W ciągu ostatniego weekendu na drogach powiatu ostrowieckiego zostało zatrzymanych 3 nietrzeźwych kierujących.

Pomimo nieustających apeli oraz tragicznych w skutkach zdarzeń, na naszych drogach nadal pojawiają się nieodpowiedzialne osoby, które wsiadają za kierownicę na „podwójnym gazie”. W ciągu ostatniego weekendu na drogach powiatu ostrowieckiego zostało zatrzymanych 3 nietrzeźwych kierujących. Niechlubną rekordzistką okazała się 29-letnia mieszkanka gminy Kunów. Kobieta wykazała się skrajną nieodpowiedzialnością, ponieważ mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie podróżowała pojazdem marki KIA bez ważnych badań technicznych wspólnie z 4 dzieci.

Jako pierwszy w minioną sobotę w ręce ostrowieckich mundurowych wpadł 39-latek. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, mężczyzna o godzinie 22 w Kunowie na ul. Fabrycznej mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie spowodował kolizję drogową uderzając pojazdem marki Opel w ogrodzenie pobliskiej posesji. Mieszkaniec gminy Kunów został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości, do której się przyznał. Tego samego wieczora na osiedlu Pułanki policjanci z Wydziału Kryminalnego miejscowej jednostki policji zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 54-letni ostrowczanin zdecydował się wsiąść za „kółko” swojego pojazdu mając 2 promile alkoholu w organizmie. Niechlubną rekordzistką natomiast okazała się 29-letnia mieszkanka gminy Kunów. Kobieta została zatrzymana do kontroli drogowej wczoraj kilka minut przed godziną 16.00 w Kunowie na ul. Ostrowieckiej. Jak ustali policjanci z ostrowieckiej drogówki 29-latka wykazała się skrajną nieodpowiedzialnością. Bowiem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie podróżowała pojazdem marki Kia bez ważnych badań technicznych wspólnie z 4 dzieci w wieku od 5 do 10 lat.

Wszyscy zatrzymani nietrzeźwi kierujący odpowiedzą przed sądem. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

35-LATKA Z PONAD 4 PROMILAMI

APARATURA DO DESTYLACJI W PŁONĄCYM GARAŻU