w

APARATURA DO DESTYLACJI W PŁONĄCYM GARAŻU

Ostrowieccy policjanci po akcji gaśniczej w pomieszczeniu gospodarczym na terenie jednego z ostrowieckich osiedli ujawnili aparaturę do destylacji alkoholu oraz pięć beczek z zacierem. Ustawodawca za wyrabianie alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestrów przewiduje karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

W minioną środę około godziny 11 dyżurny ostrowieckiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o pożarze zabudowań na terenie jednego z ostrowieckich osiedli. W trakcie oględzin prowadzonych po akcji gaśniczej, w spalonym pomieszczeniu gospodarczym funkcjonariusze ujawnili 5 beczek z zacierem oraz aparaturę do destylacji alkoholu. W trakcie pożaru na szczęście nikt nie ucierpiał, a w związku ze znaleziskiem i na okoliczność całego zajścia został już przesłuchany właściciel lokalu.

Przypominamy, iż ustawodawca za wyrabianie alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestrów przewiduje karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku, a w przypadku większych ilości nawet do dwóch lat.

Opr. RD

W ciągu ostatniego weekendu na drogach powiatu ostrowieckiego zostało zatrzymanych 3 nietrzeźwych kierujących.

KIEROWAŁ POMIMO COFNIĘCIA UPRAWNIEŃ