w

MIAŁ BLISKO „PROMIL” NA ROWERZE!

Blisko promil alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez ostrowieckich policjantów rowerzysta. Każdy nietrzeźwy kierowca stwarza poważne zagrożenie na drodze. Dlatego policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec tak lekkomyślnych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że obecnie jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem w wysokości 2500 zł.

Wczoraj około godziny 20.30 w miejscowości Szewna policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Podczas legitymowania mundurowi wyczuli od kierującego woń alkoholu. Okazało się, że cyklista był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że 33-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy mieszkaniec gminy Bodzechów otrzymał mandat karny w wysokości 2500 złotych.

Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila). Z kolei jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Dlatego też dla nietrzeźwych kierowców, także rowerzystów, nie może być żadnej tolerancji.

Opr.EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Zatrzymany za alimenty na 150 dni.

POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED NOWĄ METODĄ WYŁUDZENIA CZYLI SPOOFINGIEM!