w

ZLEKCEWAŻYŁ SĄDOWY ZAKAZ PROWADZENIA POJAZDÓW MECHANICZNYCH! GROZI MU DO 5 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚĆI!

Niemałe kłopoty czekają 18-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego, który został zatrzymany do kontroli drogowej. Mężczyzna zdecydował się wsiąść za kierownicę pojazdu marki BMW mający sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ten rodzaj przestępstwa jest zagrożony karą pozbawienia wolności do 5 lat.

Wczoraj przed godziną 13 na ul. Kilińskiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy zatrzymali do kontroli pojazd marki BMW. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że kierujący samochodem, 18-latek nie posiada uprawnień do kierowania i ma czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Jak ustalili mundurowi Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim orzekł wobec mężczyzny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do kwietnia 2022 roku.

Zgodnie z art. 244 kodeksu karnego za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo w tej sytuacji odpowie również za jazdę bez uprawnień.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim


Łupem włamywaczy padły m.in elektronarzędzia oraz metalowe elementy od różnego rodzaju maszyn i sprzętu AGD!

W 2021 roku stróże prawa zrealizowali łącznie 451 spraw poszukiwawczych.