w

OSTROWIECCY POLICJANCI ROZDAWALI ODBLASKI PIESZYM I ROWERZYSTOM

Słaba widoczność spowodowana niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i wcześnie zapadający zmrok powodują, że piesi i rowerzyści na drodze są mało widoczni dla kierujących. Dlatego też, dbając o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu, policjanci z ostrowieckiej drogówki rozdawali mieszkańcom naszego miasta elementy odblaskowe. Mundurowych można było spotkać w rejonach przejść, gdzie dochodzi do największej liczby potrąceń. Pamiętajmy, że jeden mały odblask przyczepiony do ubrania, może uratować czyjeś życie!

Jesienno-zimowa aura pogodowa sprawia, że warunki na drogach ulegają znacznemu pogorszeniu. Dodatkowo wcześnie zapadający zmrok, opady deszczu, mgły oraz śniegu sprawiają, że zarówno piesi jak i rowerzyści są mało widoczni na drodze. Zderzenie pieszego, czy kierującego jednośladem z samochodem ma zazwyczaj tragiczne skutki. Dlatego wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim w trosce o ich bezpieczeństwo w ramach prowadzonych działań pn. „Noś odblaski – bądź widoczny” na ulicach naszego miasta rozdawali elementy odblaskowe.

Mundurowi uświadamiali także niechronionych uczestników ruchu drogowego, jak ważne jest noszenie odblasków, szczególnie w porze wieczorowo-nocnej i poza obszarem zabudowanym. Jednocześnie zwracali uwagę na to, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiada każdy jego uczestnik.

Policjanci przypominali także pieszym, że podczas przechodzenia przez jezdnię czy torowisko, obowiązuje zakaz używania telefonu komórkowego lub innych urządzeń elektronicznych, które mogłyby rozpraszać uwagę.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

NIE MIAŁ MASECZKI, A BYŁ WCZEŚNIEJ POSZUKIWANY! ZOSTAŁ ZATRZYMANY!

Łącznie planujemy zakup 32 autobusów – mówi prezydent Jarosław Górczyński.