w

Ostrowiecka Policja kontroluje sprzedaż choinek i karpi

Do Świąt Bożego Narodzenia zostało niedużo czasu. W wigilijną noc w naszych domach nie może zabraknąć choinki, pod którą chowamy prezenty oraz karpia, który stał się świąteczną tradycją. Niestety czasami zdarza się tak, że symbole te są pozyskiwane w nielegalny sposób. Dlatego też w miejscach, gdzie są one sprzedawane można spodziewać się wzmożonych kontroli policyjnych.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia zarówno w sklepach jaki i na targowiskach miejskich obserwujemy wzmożony ruch. Najwięcej osób znajduje się w rejonach stoisk, gdzie oferowane są do sprzedaży choinki oraz żywe ryby. Ostrowieccy policjanci w ramach pełnionej służby kontrolują miejsca, w których dochodzi do sprzedaży tego typu towarów. Funkcjonariusze sprawdzają legalność posiadania i pozyskiwania takich drzewek. Ponadto zwracają uwagę na warunki w jakich przetrzymywane są karpie oraz na sposób ich uśmiercania. Sprzedawcy, którzy naruszają te przepisy muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Przypominamy, że:

-uśmiercanie ryb w punktach sprzedaży detalicznej powinno odbywać się w miejscach do tego wydzielonych np. za parawanem, przenośną ścianką lub innym elementem konstrukcji niedostępnym tak, aby uniknąć udziału i obecności przy tym osób postronnych,

-zabronione jest uśmiercanie ryb w obecności dzieci,

-zbiorniki i baseny, w których znajdują się ryby powinny zapewniać im właściwe warunki bytowania a ich wielkość powinna być dostosowana do liczby ryb,

-woda powinna posiadać odpowiednią temperaturę i być właściwe napowietrzona oraz zagęszczona,

– w przypadku braku możliwości uboju ryb, pamiętajmy, aby w chwili zakupu i transportu do domu w pojemniku z żywym karpiem była woda, a jego wielkość umożliwiała rybie przyjęcie naturalnej pozycji.

Opr.EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Wpadli za narkotyki dwaj młodzi mężczyźni w wieku 18 i 15 lat!

Mając blisko promil alkoholu jechał autem przez Aleje 3-go Maja.