w

Wpadli za narkotyki dwaj młodzi mężczyźni w wieku 18 i 15 lat!

Trzej ostrowczanie odpowiedzą za popełnione przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Jako pierwsi w ręce ostrowieckich policjantów wpadli dwaj młodzi mężczyźni w wieku 18 i 15 lat. Starszy z nich łącznie posiadał dwie porcje amfetaminy, ponad 7 gramów marihuany i kilka tabletek ecstasy. Z kolei jego młodszy kolega będzie tłumaczył się przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich za posiadanie działki amfetaminy. Ponadto za przestępstwa narkotykowe odpowie również 26-letni ostrowczanin wobec, którego Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

W minioną środę tj. 8 grudnia br. policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego ostrowieckiej komendy pełnili służbę na terenie naszego miasta. Kilka minut przed godziną 15.00 w trakcie sprawdzania pustostanu na ul. Traugutta mundurowi wyczuli charakterystyczną woń marihuany. Stróże prawa postanowili wejść do środka budynku celem sprawdzenia swoich przypuszczeń. Po chwili okazało się, że znajdowała się tam grupa kilku osób. Uwagę policjantów zwrócili dwaj młodzi mężczyźni, którzy na ich widok zaczęli się nerwowo zachowywać. Charakterystyczny zapach oraz zachowanie mężczyzn potwierdziły podejrzenia funkcjonariuszy, że mogą oni posiadać marihuanę. Przeszukanie przyniosło efekty. Okazało się bowiem, że 15-latek posiadał przy sobie porcję białego proszku, wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina. Zaś w toku prowadzonych czynności policjanci łącznie przy jego 18-letnim koledze zabezpieczyli ponad 7 gramów marihuany, dwie porcje amfetaminy oraz kilka tabletek ecstasy. Wstępne badania potwierdziły, że zabezpieczone substancje to narkotyki. Obaj właściciele nielegalnych środków odurzających zostali zatrzymani. Starszy z ostrowczan trafił do policyjnego aresztu zaś jego młodszy kolega po czynnościach został zwolniony. Wkrótce za posiadanie porcji amfetaminy rozliczy go Sąd Rodzinny i Nieletnich. Natomiast 18-latek w miniony czwartek usłyszał zarzuty posiadania narkotyków. Za tego typu przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Z kolei 9 grudnia br. w ręce ostrowieckich kryminalnych wpadł 26-letni mieszkaniec naszego miasta. W trakcie przeszukania stróże prawa zabezpieczyli przy nim kilka porcji suszu roślinnego wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Pracujący nad sprawą śledczy ostatecznie przedstawili mu zarzuty nie tylko posiadania środków zabronionych ale i wielokrotnego wprowadzenia do obrotu ponad 160 gramów marihuany, ponad 10 gramów amfetaminy i kilku tabletek ecstasy. W minioną sobotę tj. 11 grudnia br. na wniosek policjantów i prokuratury Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim wobec 26-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Opr.EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

#SZCZEPIMYSIĘ – świętokrzyscy strażacy cały czas wspomagają akcję szczepień

Ostrowiecka Policja kontroluje sprzedaż choinek i karpi