w

Łupem rabusia padły m.in. zegarki, biżuteria, artykuły kosmetyczne, leki oraz sprzęt elektroniczny o łącznej wartości 2000 złotych.

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach w czasie wolnym od służby zatrzymał włamywacza. 47-letni ostrowczanin podejrzany jest o dokonanie kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Łupem rabusia padło mienie o wartości 2000 złotych. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę kilka minut po godzinie 20.00 w ręce ostrowieckich policjantów wpadł 47-latek. Do jego zatrzymania doszło, dzięki szybkiej reakcji i spostrzegawczości policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby idąc jedną z ulic w Ostrowcu Świętokrzyskim zwrócił uwagę na mężczyznę przeskakującego przez ogrodzenie niezamieszkałej posesji. Policjant natychmiast podjął decyzję o zatrzymaniu mężczyzny przeczuwając, że prawdopodobnie jest to włamywacz. Jego przypuszczenia potwierdzili miejscowi policjanci, którzy ustalili, że doszło tam do kradzieży z włamaniem. Łupem rabusia padły m.in. zegarki, biżuteria, artykuły kosmetyczne, leki oraz sprzęt elektroniczny o łącznej wartości 2000 złotych. Zatrzymanym mężczyzną okazał się 47-latek, który krótko później trafił do celi.

Wczoraj ostrowczanin usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Dzisiaj ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed prokuratorem. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Jest to kolejny przykład na to, że policjantem na służbie jest się przez cały czas. Dzięki jego spostrzegawczości i szybkiej reakcji sprawca nie uniknie odpowiedzialności.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim


58-LATEK KIEROWAŁ POMIMO ZAKAZU

#SZCZEPIMYSIĘ – świętokrzyscy strażacy cały czas wspomagają akcję szczepień