w

58-LATEK KIEROWAŁ POMIMO ZAKAZU

Policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel, którym kierował 58-letni mężczyzna. W trakcie interwencji wyszło na jaw, że mieszkaniec gminy Ćmielów posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Decyzje o zakazie prowadzenia pojazdów najczęściej zapadają w sytuacji, w której kierujący dopuścił się przestępstwa bądź wykroczenia w ruchu drogowym. Osoba, która nie stosuje się do orzeczonego sądowego zakazu, musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. Przekonał się o tym wczoraj 58-letni mieszkaniec gminy Ćmielów, który w samo południe na ul. Zamkowej w Ćmielowie został zatrzymany do kontroli drogowej. W trakcie interwencji mundurowi ustalili, że mężczyzna nie powinien wsiadać za kierownicę osobowego opla, ponieważ posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje do września 2024 rok. Teraz 58-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr.EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Zatrzymano 33 – latka podejrzanego o kradzież różnego rodzaju artykułów spożywczych i kosmetyków w jednym z marketów!

Łupem rabusia padły m.in. zegarki, biżuteria, artykuły kosmetyczne, leki oraz sprzęt elektroniczny o łącznej wartości 2000 złotych.