w

Miejski Dzień Seniora z Zespołem Pieśni i Tańca Śląsk

Owacjami na stojąco podziękowało 1400 osób zespołowi Pieśni i Tańca „Śląsk”, który wystąpił dzisiaj na scenie w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu z okazji Dnia Seniora. To był wspaniały koncert i na pewno niezapomniany Dzień Seniora.

-Drogie Panie szanowni Panowie- W tym wyjątkowym dniu chciałbym się zwrócić do Państwa z przesłaniem, aby omijały Państwa troski dnia codziennego- mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Żebyście w każdych, nawet najdrobniejszych czynnościach odnajdywali radość. Państwo swoją wiedzą i doświadczeniem inspirujecie , dodajecie wsparcia i otuchy. Każdy dobry uczynek wraca. Życzę, abyśmy się w tych trudnych czasach wspierali się i dodawali sobie siły do działania. Miałem przyjemność zaprosić na dzisiejsze święto zespół „Śląsk”, ponieważ trzy lata pod rząd uczestniczyłem w pięknym wydarzeniu na Zamku Królewskim w Warszawie, gdzie odbieraliśmy nagrody za „Modernizację na miarę XXI wieku”. Raz za „Rawkę od nowa” , drugi raz za Miejski Browar Kultury, a w tym roku za „Ogrody zdrowia na Ogrodach” i zawsze na tych uroczystościach był Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. Dzisiaj jest w Ostrowcu.

W imieniu uczestników, za wspaniały koncert oraz doskonałą współpracę Gminy Ostrowiec z seniorami pamiątkowy grawerton prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiemu wręczyły pani: Matylda Niewójt, Anna Bzymek i Bogusława Malinowska. Prezydent zrewanżował się wspaniałymi bukietami kwiatów.

– Koncert był przepiękny i ja czuję się wzruszona. Doceniamy bardzo to co Pan robi dla ostrowickich seniorów. Jest Pan zawsze z nami – na dobre i na złe. Wspólnie okazujemy sobie życzliwość i szacunek. Zawsze razem możemy więcej. Serdecznie dziękujemy panie prezydencie- powiedziała Matylda Niewójt, prezes Uniwersytetu Trzeciego wieku przy WSBiP.

Pies uwięziony w studni

69-latek posiadał 300 gramów marihuany! Grozi mu do 10 lat!