w

Miał 5 gram marihuany i 10 gram amfetaminy. Grozi mu do 3 lat…

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego ostrowieckiej komendy zatrzymali po pościgu 21-latka, który odpowie za posiadanie środków zabronionych. Stróże prawa zabezpieczyli przy nim blisko 10 gramów amfetaminy i kilka porcji marihuany. Teraz zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek około godziny 20.00 na jednej z ulic naszego miasta policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego ostrowieckiej komendy postanowili wylegitymować idącego  tamtędy mężczyznę. Jego zachowanie wzbudziło zaniepokojenie mundurowych i dlatego też postanowili oni przystąpić do czynności. Mężczyzna pomimo wydanego przez policjantów nakazu zatrzymania się nie reagował a następnie zaczął uciekać wyrzucając po drodze z kieszeni podłużne pudełko. Po chwili w bezpośrednim pościgu został on zatrzymany i doprowadzony do radiowozu. Jak się okazało powodem jego ucieczki była obawa przed konsekwencjami prawnymi, gdyż w pudełku, które wyrzucił znajdowały się narkotyki. Jak wykazało wstępne badanie testerem narkotykowym 21-letni ostrowczanin posiadał amfetaminę o wadze blisko 10 gramów i ponad 5 gramów marihuany. Mężczyzna został zatrzymany, a odnalezione przez stróżów prawa substancje zabezpieczone do dalszych badań laboratoryjnych. Następnego dnia 21-latek usłyszał zarzut posiadania środków zabronionych.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Nie płacił alimentów i posiadał materiały wybuchowe! Został zatrzymany.

34 tysięcy złotych stracił 69-latek, mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. Oszukany metodą na „kryptowaluty”!