w

3 lat pozbawienia wolności za pobicie oraz przestępstwo przeciwko rodzinie i opiece!

Ostrowieccy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach dokonali zatrzymania poszukiwanego 34-latka. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie dwóch nakazów doprowadzenia wydanych przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mieszkaniec gminy Kunów ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości na terenie województwa mazowieckiego. Ma on do dobycia w więziennej celi łącznie karę 3 lat pozbawienia wolności za pobicie oraz przestępstwo przeciwko rodzinie i opiece.

Zespół Poszukiwań i Identyfikacji Osób w Wydziale Kryminalnym ostrowieckiej komendy na co dzień zajmuje się ustalaniem miejsca pobytu osób poszukiwanych przez ograny ścigania. Realizuje on nakazy doprowadzeń osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości do aresztów śledczych i zakładów karnych, w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Ponadto funkcjonariusze zajmują się także poszukiwaniem osób zaginionych oraz identyfikacją osób o nieustalonej tożsamości i nieznanych zwłok. Ogromnego zaangażowania wymagają podejmowane przez nich każdego dnia czynności. Bardzo często realizują oni również swoje zadania na terenach innych powiatów i województw. Tak też było i dzisiaj rano.

Funkcjonariusze od pewnego czasu zbierali informacje dotyczące możliwego miejsca pobytu 34-letniego mieszkańca gminy Kunów. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie dwóch nakazów doprowadzenia wydanych przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dzisiaj rano ostrowieccy kryminalni wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach namierzyli na terenie województwa mazowieckiego ukrywającego się 34-latka. Zatrzymany, który od ponad miesiąca ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości był mocno zaskoczony spotkaniem z mundurowymi. Do jego zatrzymania doszło na terenie powiatu grójeckiego, gdzie mężczyzna podejmował pracę dorywczą w gospodarstwie sadowniczym. 34-letni ostrowczanin ma łącznie do odbycia karę 3 lat pozbawienia wolności za pobicie oraz przestępstwo przeciwko rodzinie i opiece.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Przywłaszczył sobie łopatę. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności!

POSZUKIWANY ZA KRADZIEŻ W RĘKACH OSTROWIECKICH KRYMINALNYCH