w

Przywłaszczył sobie łopatę. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności!

Policjanci z Komisariatu Policji w Ćmielowie ustalili sprawcę przywłaszczenia mienia. 73-letni ćmielowianin był w posiadaniu nienależącej do niego łopaty nieskrzącej. Wartość start pokrzywdzony wycenił na kwotę 850 złotych. Stróże prawa odzyskali utracone mienie. Teraz nieuczciwy senior ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Na początku października br. policjanci z Komisariatu Policji w Ćmielowie zostali powiadomieni o przywłaszczeniu łopaty nieiskrzącej. Z relacji zgłaszającego wynikało, że do zdarzenia doszło w pobliżu skrzyżowania ulicy Sandomierskiej z ulicą Polną na terenie Ćmielowa. Wtedy to pracownicy jednej z firm wykonując prace ziemne pozostawili na miejscu jedno ze swoich narzędzi pracy. Kiedy po krótkim czasie powrócili na miejsce okazało się, że zguba znalazła już nowego właściciela. Wartość start pokrzywdzony wycenił na kwotę 850 złotych. Sprawą od razu zajęli się ćmielowscy policjanci. Dzięki wnikliwej analizie zebranych informacji oraz na podstawie zabezpieczonych nagrań z kamer monitoringu stróże prawa wytypowali osobę podejrzewaną o popełnienie przestępstwa. Sprawcą przywłaszczenia łopaty nieiskrzącej okazał się 73 -letni mieszkaniec Ćmielowa. Funkcjonariusze odzyskali łopatę, w której posiadaniu był nieuczciwy senior. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut przywłaszczenia. Teraz sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Ważne !!! Zapamiętaj!   

Znalazłeś telefon, portfel lub inne zagubione przez kogoś rzeczy ? Nie oddałeś właścicielowi? – uważaj to przestępstwo lub wykroczenie. Ta sama  reguła  dotyczy znalezienia pieniędzy czy innych środków płatniczych.

Zgodnie z kodeksem karnym „każdy kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat”.

Opr. EW

Tragiczny wypadek przy ul. Bałtowskiej

3 lat pozbawienia wolności za pobicie oraz przestępstwo przeciwko rodzinie i opiece!