w

Jechał motocyklem, miał 2 promile! Wpadł w poślizg!

Pomimo nieustających apeli oraz tragicznych w skutkach zdarzeń, na naszych drogach nadal pojawiają się nieodpowiedzialne osoby, które wsiadają za kierownicę na „podwójnym gazie”. W ciągu ostatniego weekendu na drogach powiatu ostrowieckiego zostało zatrzymanych 3 nietrzeźwych kierujących. Rekordzistą okazał się 47-letni mieszkaniec gminy Kunów, który wsiadł za „kółko” swojego volkswagena mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Jako pierwszy w miniony piątek w ręce ostrowieckich mundurowych wpadł 54-latek z terenu naszego miasta. Mężczyzna mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie podróżował ciągnikiem rolniczym marki Ursus ulicą Graniczną. Drugim nieodpowiedzialnym kierującym, który został zatrzymany tego samego dnia okazał się 47-letni mieszkaniec gminy Waśniów. Mężczyzna mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie spowodował kolizję drogową na ul. Aleja 3-go Maja w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ponadto volkswagen, którym kierował nie posiadał ważnych badań technicznych oraz obowiązkowej polisy ubezpieczeniowej. Dodatkowo sprawdzenie w systemach policyjnych wykazało, że 47-latek nie posiada uprawnień do kierowania. W trakcie legitymowania mężczyzna nie chciał podać policjantom swoich danych osobowych oraz nie wykonywał wydawanych przez nich poleceń. Mieszkaniec gminy Waśniów odpowie nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości ale i za popełnione liczne wykroczenia.

Z kolei w sobotni wieczór policjanci z ostrowieckiej drogówki udali się do miejscowości Doły Biskupie, gdzie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. Na miejscu okazało się, że 23-letni mieszkaniec gminy Kunów kierując jednośladem marki Honda nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze wpadł w poślizg i uderzył w zaparkowanego fiata. Podczas czynności policjanci wyczuli od 23-latka woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego blisko 2 promile. Dodatkowo mundurowi ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Wszyscy zatrzymani nietrzeźwi kierujący za czyn, którego się dopuścili, odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim


Został złapany w Kunowie za znieważenie funkcjonariusza!

TYMCZASOWY ARESZT I ZARZUT ZABÓJSTWA