w

Podczas jazdy korzystał z telefonu komórkowego, miał blisko 1 promil alkoholu!

W miniony weekend w ręce ostrowieckich policjantów wpadło dwóch kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę na tak zwanym ,,podwójnym gazie”. Ponadto mundurowi przeprowadzili pościg za 66-letnim kierującym toyotą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Teraz wszyscy trzej mężczyźni ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

W miniony piątek, kilka minut przed południem dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że w kierunku Kunowa porusza się pojazd marki Toyota a jego kierujący jest prawdopodobnie nietrzeźwy. Skierowany w to miejsce patrol zatrzymał pojazd do kontroli drogowej. W trakcie czynności okazało się, że siedzący za kierownicą japońskiego auta 42-letni mieszkaniec Białegostoku jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Drugi z mężczyzn wpadł w ręce ostrowieckich policjantów następnego dnia kilka minut przed godzinną 8.00 na ul. Sienkiewicza w naszym mieście. Kierujący nissanem podczas jazdy korzystał z telefonu komórkowego co zwróciło uwagę mundurowych. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu od 61-letniego ostrowczanina. Alkomat potwierdził przypuszczenia mundurowych wykazując blisko 1 promil alkoholu w jego organizmie. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami.

Dodatkowo wczoraj kilka minut przed godziną 20.00 na ul. Opatowskiej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili pościg za pojazdem, którego kierujący nie zatrzymali się do kontroli drogowej. Mężczyzna na widok umundurowanego policjanta, dającego sygnał do zatrzymania się, gwałtownie zahamował i skręcił w boczna uliczkę. Jednak po chwili został zatrzymany przez stróżów prawa. 66-letni ostrowczanin salwował się ucieczką, gdyż posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami. Przypomnijmy, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Posiadał 260 sztuk papierosów i 20 kg krajanki tytoniowej bez akcyzy!

Jest podejrzany o rozbój! Łupem było: 180 zł, dokumenty, karty płatnicze i telefon komórkowy. Grozi mu nawet do 12 lat więzienia!