w

Jest podejrzany o rozbój! Łupem było: 180 zł, dokumenty, karty płatnicze i telefon komórkowy. Grozi mu nawet do 12 lat więzienia!

Ostrowieccy policjanci zatrzymali 49-latka. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie rozboju na 38-latce. Łupem sprawcy padły pieniądze w kwocie 180 złotych, dokumenty, karty płatnicze i telefon komórkowy. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy jeszcze dziś zostanie złożony do prokuratury wraz z wnioskiem o zastosowanie wobec ostrowczanina środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę tj. 23 czerwca br. około godz. 15.20 ostrowieccy policjanci zostali powiadomieni o dokonanym rozboju na terenie miasta. Z relacji 38-letniej zgłaszającej wynikało, że kiedy przebywała w towarzystwie swojego znajomego nagle pomiędzy nimi wywiązała się sprzeczka. 49-latek zaczął zachowywać się agresywnie w stosunku do kobiety i zażądał wydania pieniędzy. Kiedy kobieta sprzeciwiła się mężczyzna zaczął zadawać jej uderzenia po twarzy i głowie. Po chwili agresor wyrwał kobiecie portfel z pieniędzmi w kwocie 180 złotych, dokumentami, kartami płatniczymi oraz telefon komórkowy. Po kilku minutach od zdarzenia 49-letni podejrzany o rozbój został zatrzymany przez policjantów z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Stróże prawa odzyskali skradzione mienie oraz część pieniędzy.

Jeszcze dziś zebrany w tej sprawie materiał dowodowy wraz z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu zostanie skierowany do prokuratora. Za to przestępstwo grozi 49-latkowi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim


Podczas jazdy korzystał z telefonu komórkowego, miał blisko 1 promil alkoholu!

„Nasze ulice, nasze place i tereny są coraz w lepszym standardzie” mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński