w

Poznaliśmy laureatów plebiscytu „Uczeń Roku 2020/2021”

W środę 23 czerwca odbyła się  trzydziesta już finałowa gala podsumowująca plebiscyt „Ucznia Roku” organizowanego wspólnie przez Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim i Gazetę Ostrowiecką. Patronem plebiscytu był prezydent miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

– Dzisiejsza uroczystość to wyjątkowa chwila dla wsyztskich Państwa – uczniów, którzy w minionym roku osiągnęłi najlepsze wyniki w swoich placówkach, rodziców, którzy wspierają swoje pociechy oraz dyrektorów i pedagogów, którzy na co dzień pracują z ostrowiecka młodzieżą – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Mamy w naszym mieście bardzo zdolnych młodych ludzi i z tego jesteśmy dumni. Nasi uczniowie mają ogromny potencjał. Jestem przekonany, że w niedalekiej przyszłości będziecie błyszczeć w rożnych dziedzinach życia, czego Wam serdecznie życzę. Mam również nadzieję, że w przyszłości, kiedy osiągnięcie sobie stawiane cele będziecie miło wspominać takie momenty jak dzisiejsza gala, która odbywa się w gościnnych murach Ostrowieckiego Browaru Kultury.

W tym roku o tytuł „Ucznia Roku” ubiegali się: Katarzyna Szala z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, Jakub Jabłoński  z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3, Julia Tłuczkiewicz  z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4, Julia Dziewięcka  z  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5, Jan Choina z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7, Amelia Nowak z  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9, Maja Gawlikowska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10, Aleksandra Kwapisz z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14, Julia Jabłońska, ze szkoły podstawowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, Wojciech Okręt z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. St. Konarskiego, Bartosz Pietrkiewicz z Katolickiego Zespołu Edukacyjnego oraz Oktawia Budzeń ze Szkoły z Pasją im. E Sołtys.

Z Ostrowieckiego Browaru Kultury na nowoczesnych rowerach z elektrycznym napędem elektrycznych hulajnogach – nagrodach prezydenta Jarosława Górczyńskiego – wyjechali: – Katarzyna Szala, Jakub Jabłoński, Julia Dziewięcka z PSP nr 5 oraz Jan Choina z PSP nr 7.

W dorocznym plebiscycie „Gazety Ostrowieckiej” w tym roku bezkonkurencyjna okazała się Aleksandra Kwapisz. Swoją nagrodę uczniowi PSP nr 3, czyli Jakubowi Jabłońskiemu przekazała również przewodnicząca Rady Miasta Irena Renduda – Dudek.

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego z wotum zaufania i absolutorium

Doszło do włamania w jednej z galerii handlowej!