w

Nowoczesny układ komunikacyjny. Krzemienna zwieńczyła dzieło

W miniony wtorek została oficjalnie oddana do użytku ulica Krzemienna. To ostatni, liczący 1 700 m odcinek ciągu ulic zbiorczych w północnej części miasta, czyli części układu komunikacyjnego miasta prowadzącego od ulicy Sienkiewicza do ulicy Bałtowskiej. Tworzą go ulice Grzybowa, Graniczna, J. Kraszewskiego, Rzeczki oraz ulica Krzemienna, która kończy się rondem z drogami w stronę centrum miasta, huty i Bałtowa. Blisko 6, 5 km, szerokie pasy drogowe, dwa skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, ale także piękny szlak rowerowy prowadzący przez mniej przemysłową część miasta to dobra wizytówka Ostrowca zarówno dla odwiedzających, ale przede wszystkim mieszkańców, którzy chętnie wybierają tę trasę.

-Chcę pogratulować firmie Drogbud, która była wykonawcą tej inwestycji, bardzo dobrego tempa prac – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński- Od dzisiaj oficjalnie na ulicy Krzemiennej został otwarty ruch kołowy, pieszy i rowerowy. Odcinek 1700 metrów kosztował 7 mln 150 tys. Zł, a budowa prowadzona była w dziewiczym terenie od podstaw. Jest to bardzo ważny ciąg ulic, który pozawala na szybkie dotarcie w tę część miasta. Jako gospodarz miasta cieszę się, że przy nowych ulicach budowane są domy i powstają nowe firmy.

O znaczeniu inwestycji dla tej dzielnicy miasta oraz jej mieszkańców mówił obecny na otwarciu ulicy Radny reprezentujący między innymi interesy mieszkańców osiedla Koszary Stanisław Choinka.

-Dzięki takim inwestycjom rozrasta się osiedle Koszary, które reprezentuję – mówi radny Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Stanisław Choinka. – Na pewno tak dobrze wykonana droga zachęci do inwestycji. Nasze osiedle się rozbudowuje, a kolejni mieszkańcy decydują się na budowę swoich domów w tej malowniczej części miasta.

Zadowolenia ze zrealizowanej inwestycji nie krył Radosław Malec, czyli wykonawca właściciel firmy Drogbud,

– Ja tylko mogę dodać, że jest mi bardzo miło, że mogłem uczestniczyć w realizacji tak ważnego i potrzebnego projektu – mówi Radosław Malec, właściciel firmy Drogbud. – Jest to nasz trzeci etap budowy dróg w tej części miasta. Moja radość jest podwójna. Jako wykonawcy i jako mieszkańca tego osiedla.

Namalował na ścianie graffiti! Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności!

15 gram marihuany u mieszkańca gminy Kunów!