w

Zostali zatrzymani za uchylanie się od obowiązku płacenia alimentów!

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy zatrzymali w ciągu dwóch dni trzy osoby poszukiwane przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zgodnie z dyspozycją zatrzymani trafią do zakładów penitencjarnych, gdzie odbędą zasłużone kary.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej jednostki zajmujący się poszukiwaniem osób zaginionych oraz ukrywających się przed organami ścigania zatrzymali dwóch mężczyzn. Jako pierwszy w ręce ostrowieckich kryminalnych wpadł 32-latek z terenu gminy Bodzechów. Mężczyzna poszukiwany był od dwóch miesięcy na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zgodnie z dyspozycją sądu ma do odbycia karę 8 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu. Drugim z zatrzymanych mężczyzn okazał się 51-latek z tej samej gminy. Jak ustalili policjanci, musi pożegnać się on z wolnością na 1 rok za uchylanie się od obowiązku płacenia alimentów. Był on poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości na podstawie nakazu doprowadzenia.

Z kolei dzisiaj rano kilka minut po godzinie 7 został zatrzymany 38-letni ostrowczanin na podstawie nakazu doprowadzenia. Posiedzi on w odosobnieniu również 1 rok za nie płacenie alimentów.

Przypominamy, że na stronie internetowej poszukiwani.policja.pl znajduje się lista osób ukrywających się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości. Można dowiedzieć się tam, jak nazywa się poszukiwana osoba, jak wygląda i jakiego dopuściła się przestępstwa.

Pamiętaj! Jeśli rozpoznajesz kogoś ze zdjęcia lub jeśli znasz miejsce pobytu osoby poszukiwanej, zawiadom najbliższą jednostkę policji telefonicznie lub dokonaj zgłoszenia wysyłając wiadomość w formie elektronicznej na adres: poszukiwani@policja.gov.pl . Zapewniamy dyskrecję i anonimowość osobom, które przekażą nam informacje na temat osób poszukiwanych .

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Trzech nieletnich chciało pieniędzy od 15-latka, a następnie zaczęli go bić i kopać!

Zaoferował stróżom prawa do sprzedaży działkę marihuany!