w

Zaoferował stróżom prawa do sprzedaży działkę marihuany!

W ostatni weekend ostrowieccy policjanci mieli dużo pracy w związku z przestępstwami narkotykowymi. Podczas podjętych kilku interwencji zatrzymali czterech mężczyzn, którzy odpowiedzą za posiadanie środków zabronionych. Łącznie stróże prawa zabezpieczyli blisko 24 gramy marihuany. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Jako pierwszy w ręce ostrowieckich policjantów w miniony piątek wpadł 16-letni mieszkaniec gminy Bodzechów. W trakcie podjętej interwencji stróże prawa ujawnili u niego susz roślinny. Po wstępnej identyfikacji testerem narkotykowym okazało się, że 16-latek posiadał porcję marihuany. Teraz o dalszym losie nieletniego zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Jeszcze tego samego dnia kilka minut przed godziną 22.00 do funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego na jednej ze stacji paliw na terenie naszego miasta podszedł mężczyzna. W trakcie rozmowy zaoferował on stróżom prawa do sprzedażny działkę marihuany. Policjanci natychmiast podjęli czynności służbowe i w trakcie przeszukania ujawnili u 36-latka porcję marihuany. W chwili zdarzenia mężczyzna był nietrzeźwy miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Godzinę później w dolnej części miasta policjanci z ogniwa patrolowo-interweniującego ostrowieckiej komendy w trakcie legitymowania 22-latka ujawnili susz roślinny. Podczas czynności wstępne badania potwierdziły, że ujawniony środek to marihuana w ilości blisko 7 gramów.

Kolejnego dnia w trakcie podjętej interwencji domowej w jednym z mieszkań na terenie naszego miasta mundurowi ujawnili 13 zawiniątek z suszem roślinnym. Ich właścicielem okazał się 21-letni ostrowczanin. W tym przypadku również wstępne badania testerem narkotykowym potwierdziły, że zabezpieczony środek to marihuana w ilości 16 gramów. 21-latek usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Teraz wszyscy trzej mężczyźni ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Św.


Zostali zatrzymani za uchylanie się od obowiązku płacenia alimentów!

Ostrowczanin podejrzewany jest o kradzież mocowania torów kolejowych!