w

Jechał w Rudce Bałtowskiej z prędkością 154km/h!!!

Jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, z winy kierujących jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Dlatego nie ma taryfy ulgowej dla tych, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości – zwłaszcza w obszarze zabudowanym. Przekonało się o tym w miniony piątek trzech kierujących, którzy zostali zatrzymani przez ostrowiecką drogówkę. Nieodpowiedzialni kierujący na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechali ponad 100 km/h.

Każdego dnia ostrowieccy policjanci pełniący służbę na drogach miasta oraz całego powiatu, dbają o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Tylko w miniony piątek policjanci z ostrowieckiej grupy Speed zatrzymali 3 piratów drogowych. Jako pierwszy w ręce ostrowieckich mundurowych kilka minut po godzinie 7 wpadł 26-letni mieszkaniec Kielc. W miejscowości Dobruchna rozpędził on swojego dostawczego fiata do 110 km/h. Niespełna dwie godziny później w miejscowości Stara Słupia do kontroli drogowej został zatrzymany kierujący pojazdem marki Jeep. 57-letni ostrowczanin przekroczył dozwoloną prędkość o 60km/h. Z kolei niechlubnym rekordzistą tego dnia okazał się 42-letni mieszkaniec Ostrowca, który zamiast przepisowych 50 km/h w Rudce Bałtowskiej jechał pojazdem marki Ford z prędkością 154km/h. Ponadto wyprzedzał on na linii podwójnej ciągłej, nie zastosował się do nakazu jazdy z prawej strony znaku i wyprzedzał na skrzyżowaniu inny pojazd. Wszystkich nieodpowiedzialnych kierowców czeka teraz 3 miesięczny odpoczynek od kierowania pojazdami.

Apelujemy o rozsądek, wyobraźnię, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski


Warkocze dla Fundacji „Rak „n” Roll”

SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ 43-LATKI ! ZNALAZŁA SIĘ PO 15 MINUTACH!